فریدون حیدرنژاد


رتبه بندی سخت ترین ورزشهای المپیک

Image result for ‫عکس کشتی فرنگی زنان‬‎

1-شنای ۱۰ کیلو متر

مارتن شنا که ۹ ساعت بطول می انجامد و تمام اعضای بدن خصوصا بازوها وپاها در گیرند و دو ساعت مقابله با امواج دریا، جلبکها و علفهای هرز و موجودات آبزی دیگر از سختی های این رشته محسوب میشود

2-کشتی آزاد

تاب آوردن در مقابل ضربات خصوصا در بخش سنگین وزنها. تصور کنید کشتی گیر ۲۸۶ پوندی روس شما را بالای سر ببرد و محکم روی زمین بکوبد. واقعا کشتی از ورزشهای دشوار است و سخت تر وقتی که کشتی گیران مجبورند در طول روز چند بار برای مبارزه به میدان بروند.

3-بکس

متوسط سرعت دست قهرمانان بکس ۲۹ فوت و ۶ اینچ در ثانیه است و متوسط وزن ضربه مشت ۶.۴ پوند است.

4-پیاده روی ۵۰ کیلومتری

اولین باری که این ورزش را تجربه کنید احساس میکنید کنترل بدن خود را ازدست دادید و حفظ تعادل بدن سخت میشود

5-راگبی با ویلچر

بازیکن باید ویلچر را با سرعت بالای ۲۵ متر در ساعت بچرخاند و چرخش آن به زوایای مختلف تنظیم کند و در عین حال روی بازی هم تمرکز داشته باشد این بازی جزو سخت ترین بازی های پارالمپیک است

6-ژیمناستیک

نگه داشتن و حفظ تعادل بدن در هنگام گرفتن حلقه ها در ژیمناستیک سخت ترین کار است و به نیرو و انژی زیاد نیاز دارد. ژیمناست ارمنستانی آلبرت آذریان برنده مدال طلا در بازیهای ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ شوروی سابق کسی بود که برای اولین بار این بخش را به خوبی اجرا کرد.

7-تکواندو

یک ورزش رزمی باستانی کره ای که ضربات ان باعثکبودی بدن میشود. و اگر ضربه به ناحیه سر باشد احتمال بی هوشی فرد وجود دارد و در حین تمرین فرد ممکن است دچار آسیبهای جدی در بخش رباط ها شود.

8-ورزشهای دهگانه دو میدانی

یکی از ورزشهاست که احتمال آسیب دیدگی در قسمت پاها زیاد دیده میشود و جزو کم در آمد ترین ورزشهاست و برای ورزشکار باید علاقه بیشتر مطرح باشد چون مثل فوتبال در آمد زا نیست.

9-پرش از ارتفاع ۱۰ متری

ابتدا ایستادن روی سکوی با ارتفاع ۱۰ متر سپس ۱۸۰ درجه در هوا چرخیدن در حالی که باید مواظب سر باشید که با لبه سکو برخورد نکند و بعد تاب خوردن و چمپاته زدن و بعد مستقیم وعمود فرو آمدن در آب. و حالا هماهنگ بودن با ورزشکار همراه.

10-تنیس روی میز

سریعترین بازی در المپیک برای اینکه سرعت توپ بیش از ۷۰ متر در ساعت است و واکنش ورزشکار باید ۰.۱ ثانیه باشد. چرخش توپ ۱۵۰ دور در ثانیه است


ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :