شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

فریدون حیدرنژاد

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

راههای ساده برای افزایش وزن

نتیجه تصویری برای عکس بدنسازی کشتی گیران

۱- مواد قندی نظیر قند ، شکر ، خرما و … در حد متعادل مصرف کنید.

۲- چربی و روغن غذاها در حد متعادل باشد . مصرف لبنیات پرچرب ضروری نمی باشد. به حرف هایی که گفته می شود غذای چرب بخورید تا چاق شوید توجه نکنید.

۳- خرده خواری افزایش وزن را سرعت می دهد. حتما در طی روز از مواد غذایی نظیر نان سوخاری ، نان خشک ، میوه ها، خشک بار و … به مقدار مناسب مصرف کنید.

۴- اگر اشتها به غذا نداشته اید به تدریج با افزایش اشتها ، غذای خود را افزایش دهید .

۵- هرچند که ورزش کردن همیشه مفید است ولی گاهی ورزش های شدید باعث می شود شما وزنتان افزایش پیدا نکند و در حالتی که به آن تجزیه عضلانی گفته می شود بعلت نرسیدن مواد غذایی به مقدار لازم از وزن و حجم عضلات شما کم شود.

مثلا : برخی افراد برای اینکه افزایش وزن دارا باشند به باشگاه بدنسازی می روند، بعد فکر می کنند چون دارند مثلا ۵۰ هزار تومان شهریه می دهند باید تمام روزهای هفته را برای ورزش به باشگاه بدنسازی بیایند و از تمام وسایل باشگاه استفاده کنند و همین تفکر مانعی می شود برای افزایش وزن و حتی شخص لاغر هم می شود.

پس به توصیه های مربی باشگاه و برنامه های ورزشی او توجه کنید و فکر نکنید با شما دشمنی دارد که می گوید 3 روز در هفته تمرین انجام بدهید.

نکته : انجام نرمش سبک و دراز و نشست از بروز چاقی موضعی در دوران افزایش وزن جلوگیری می کند. پس خانم هایی که قصد باشگاه رفتن ندارند می تواند از این نرمش ها و حرکات برای پیشگیری چربی دور پهلو و شکم استفاده کنند.

۶- استرس و اضطراب در افراد مستعد سبب لاغری می شود. بنابراین از موقعیت های بوجود آورندهاسترس و اضطراب دوری کنید و در صورت نیاز از راهنمایی های مشاوران روانشناس و روانپزشک استفاده کنید .

۷- چنانچه به بیماری های عفونی و انگلی مبتلا می باشید آنها را درمان کنید. این بیماری ها عموما اشتها را کاهش و مصرف انرژی را افزایش می دهند .

۸- اگردندان درد و مشکلات دهان ودندان دارید حتما هرچه زودتر اقدام کنید و با مراجعه به دندان پزشک درد خود را درمان کنید تا بتوانید به راحتی غذا میل کنید.

۹- بیماری پرکاری تیوئید اگرچه اشتها را زیاد می کند اما با افزایش مصرف انرژی موجب لاغری می شود و باید آن را درمان نمود .

۱۰- ازچربیهای ترانس پرهیز کنید.چربی های ترانس می توانند چربی شکم را افزایش دهند، و در ضمن موجب تولید انسولین ناسالم شوند. از مارگارین، روغن شیرینی، غذاهای بسته بندی شده و گوشت های فرآوری شده دوری کنید.

۱۱- بیشتر پروتئین بخورید. کمبود پروتئین در رژیم غذایی تان می تواند موجب کاهش توده بدن شود، حتی اگر کالری زیاد دریافت کنید.

۱۲- مهم ترین قدم برای افزایش وزن ، سالم نگه داشتن بدن است. خوردن مواد مغذی سالم، روزانه ورزش کردن و نداشتن استرس نمونه ای کوچک از کارهایی هستند که بدن را سالم نگه می دارند.

۱۳- خوردن خوراک های ناسالم همچون تنقلات مضر ، غذاهای سرخ شده و فست فودها ممکن است راهی آسان برای افزایش وزن باشد ولی سلامت کلی بدنتان دچار مشکل می شود و به مرور زمان ضعف بدنی و مشکلات دیگر به سراغتان می آید.

۱۴- یکی ازدلایل لاغری کم بود خواب است، نداشتن خواب با کیفیت و عمیق می تواند موجب کاهش وزن شود.

کشتی آزاد اردبیل هیچوقت طعم قهرمانی را نخواهد چشید

متاسفانه با وجود راس کار بودن پیرمردان کشتی آزاد که نه علم کشتی میدانند ونه راه و روش قهرمانی ونه تجربه قهرمانی . دست از کشتی گیران بر نمیدارند و توسط مسئولین ناآگاه کشتی در صحنه حضور دارند و در نابودی کامل کشتی سهم بزرگی دارند .مربی پیرو نا کار آمد یا مربی که حتی یک شاگرد تیم ملی نداده چطور راه روش قهرمانی را می داند مربی که 30 سال مربیگری می کند و نتیجه نمیدهد چطور شاگردش در صحنه های بزرگ می تواند پیروز میدان باشد.این افراد فقط برای داشتن نام مربی کشتی خود را در صحنه حاضر می کنند تا اسمشان فراموش نشود و شاگردان بیچاره که تشنه قهرمانی و احراز مقام جهانی هستند در دست اینها تخریب می شوند و پس از شکست در میادین بزرگ از ورزش فرار می کنند . در برخی موارد هم 50 درصد خطا بر می گردد به همان شاگردانی که با مربیان ناشی تمرین می نمایند. اینها با دیدن کیفیت پائین تمرین باز هم به همان تمرین بی کیفیت مراجعه و عمر خودشان را هدر می کنن. بیاد داشته باشید هیچ کس برای قهرمانی شما به غیر از شما تلاش نخواهد کرد.مربیان شما در بی خیالی و مسئولین شما در فکر خودشان هستند و بس ..... برای خودتان چاره کنید که امروز هم برای شما دیره........

چراباید کشتی گیران زود بخوابند

نتیجه تصویری برای عکس خوابیدن

1ترشح هورمون ها در هنگام خواب

2ریکاوری مناسب و رفع خستگی

3کاهش وزن و حفظ حجم عضلات

4جلوگیری از ریزش مو و زیبایی پوست

5افزایش سلامت مغز

خواب کافی مانع از ذخیره‌سازی چربی‌ها می‌شود...

داشتن شکمی بزرگ باعث آزار همه می‌شود

استرس نه‌تنها از درون، بدنتان را به هم می‌ریزد بلکه روی ظاهرتان نیز تأثیر دارد.

باید بدانید که در طول یک دوره نگرانی و استرس طولانی مدت بدن هورمون زیادی برای مقابله با آن تولید می‌کند. این هورمون کورتیزول نام دارد که در طولانی‌مدت می‌تواند روند پیری و ذخیره‌سازی چربی‌ها در دور شکم را سرعت بدهد.

برای جلوگیری از افزایش میزان ترشح کرتیزول در بدن باید هرشب 8ساعت بخوابیم

اهمیت خواب شبانه از ساعت 10 تا 2 شبانه است که هورمون های رشد و استراحت در این تایم ترشح میشوند اگر در خواب باشید.

مهمترین روش های افزایش و کاهش وزن

نتیجه تصویری برای عکس تغذیه سالم

♉️ راه افزایش وزن

🔷 بعد از ورزش غذا بخورید

🔷 شام بخورید

🔷 بادام هندی ، سیب زمینی و انجیر خشک زیاد بخورید

🔷 میان وعده از میوه های خشک استفاده کنید

♉️ راه کاهش وزن

🔷 کاهو، سیب ، کلم ، هویج زیاد مصرف کنید

🔷 دو ساعت قبل از خواب ورزش کنید

🔷 شام سنگین نخورید

🔷 از چای سبز و قهوه سبز استفاده کنید

مکمل های آلوده