شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

فریدون حیدرنژاد

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

آنارشیستی به نام کشتی آزاد اردبیل

❤️پریروز قسمت شد و برای ساعاتی به سالن کشتی تختی و تمرین آقای جابر پارسی رفتم.

مخلوطی از نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و آزادکار و فرنگی کار و ناشی و کشتی بلد، همه در هم لولیده بودند.

❤️سوت تمرین زده شد و ابتدا نرمش.

نرمشی بی نظم و سراسر ناهماهنگ و ناموزون.انگار هر کی برای خودش نرمش میکرد.وقتی رهبر ارکستر بیخیال باشد قطعا هر کسی ساز خودش را خواهد زد.

❤️بعد از نرمش همه شروع کردند با یکدیگر کشتی گرفتن.فرنگی کار با آزادکار و ناشی با کشتی بلد و سبک وزن با سنگین وزن.

یک هرج و مرج گرایی مطلق.....

❤️به نظرتان این تمرین چند درصد به رشد کشتی آزاد اردبیل کمک میکند؟ خروجی این تمرین(البته اگه اسمشو تمرین بزاریم)چه خواهد شد؟؟؟

قطعا خروجی آن نابودی امثال اکبر سبحانی ها و رضا محمدعلیپور ها خواهد بود.

❤️وقتی حریف تمرینی اکبر سبحانی یک کشتی گیر هفتاد کیلویی میشود انتظار دارید که ملی پوش تحویل دهید؟؟انتظار دارید که اکبر سبحانی برود و رضا یزدانی را شکست دهد؟؟یا برود توی جهانی کشتی بگیرد؟؟؟

❤️این حرفم رو به همه کسانی که پریروز توی تمرین آقای جابر پارسی بودند میگم.

وقت خود را الکی هدر ندهید.بروید دنبال کار و زندگی خودتان و یا یک ورزش دیگر.نه شما کشتی گیر میشوید و نه مربیانتان شما رو کشتی گیر میکنند.

آقای اکبر سبحانی عزیز هم بهتره یا بره فرنگی کار بشه و یا بره تهران یا مازندران تا بتونه پیشرفت کنه و گرنه به نظرم خداحافظی کنه سنگین تره.

❤️در نهایت از بزرگان و پیشکسوتان کشتی و شخص آقای ایوب بهتاج خواهشمندم یکبار و فقط یکبار سری به تمرین آقای جابر پارسی بزنند و حقانیت گفته های بنده حقیر را از نزدیک لمس کنند.

❤️از مجیزگویان هیات کشتی هم خواهشمندم در گروههای ورزشی استان علیه ما بیانیه ننویسند و بیش از این شخصیت خود را مضحکه دلسوزان واقعی ورزش اردبیل و علی الخصوص کشتی گیران ننمایند.

💌کوچیک همتون:ادمین کانال خوبان اردبیل

مکملهای پمپ خون

نتیجه تصویری برای عکس نیتریک اکساید

چند سالی است که فرم هایی از این مولکول در ترکیب برخی مکمل های غذایی نیز وارد شده ودر نهایت مکمل هایی برای باز کردن عروق خونی و برای تشدید خون رسانی تولید و به بازار عرضه شده است. در برخی از موارد مخصوصا در نخستین ماه هایی که این دسته از مکمل ها عرضه می شدند وجود مقداری نیتریک اکساید برای رسیدن به مکمل پمپاژ خون کفایت می کرد و به مرور زمان در کنار این مولکول ترکیبات دیگری همانند آرژینین و غیره را نیز به ترکیب اصلی این دسته از مکمل ها افزودند تا اثراتی نظیر افزایش محسوس فشار خون ودیگر اثرات نیز به اثرات اولیه ی این ماده که همان باز شدن عروق خونی باشد افزوده شده و افرادی که از این مکمل ها بهره می گیرند اثرات قابل قبول تر و محسوس تری دریافت کنند.

البته باید اشاره کنیم که نیتروژن اکساید نباید با نیتروز اکساید که نوعی گاز بیهوشی بوده و در اتاق های عمل برای بیهوش کردن بیمار از آن استفاده می شود اشتباه گرفته شود که این دو، دو مقوله ی جدای از هم هستند

دربدن پستانداران که آدمی نیز جزء همین دسته محسوب می شود این مولکول در فعل و انفعالات مختلف فیزیولوژیکی و پاتو بیولوژیکی نقش ایفا می کند. این مولکول نوعی تر کیب بسیار قدرتمند با نیمه عمری بسیار کوتاه است که موجب باز شدن شدید عروق خونی می گردد. فرم های مختلف اولیه ودارویی این مولکول به نام آمیل نیتریت ونیترو گلیسیرین از سال ها قبل در در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت

درباره پمپ و مکمل های مربوط به پمپاژ خون و همچنین مکمل هایی که باعث پمپ شدن بیشتر جریان خون در بدن می شودعرض کنم مکمل هایی که به صورت عامیانه آنها را به نام« پمپ » میشناسیم راستی پمپ چیست و پمپاژ بیشتر خون در رگ ها و عضلات چه مزیتی دارد . برای ساختن یک ساختمان اگر همه مصالح فراهم باشد به طبع اگر کارگر بیشتری داشته باشیم مطالح ساختمانی زودتر و به موقع در دسترس خواهد بود و در نتیجه ساختمان زودتر ساخته می شود . در بدن هم جریان خون بیشتر اکسیژن و مواد غذایی که بلوک ها و مصالح اصلی ساختمان بدن ما هستند زودتر به بدن می رسند و در نتیجه ماهیچه ها با تغذیه به موقع به بهترین شرایط خواهند رسید. مدت زمان زیادی از معرفی شدن مکمل های پمپاژ خون به بازار نمی گذرد. هدف از مصرف این دسته از مکمل ها

تشدید خون رسانی به بافت ها خصوصا به عضلات، افزایش تمرکز،افزایش روحیه جنگندگی، کاهش محسوس خستگی، گشاد کردن عروق خونی و رگ ریشه دار کردن بدن و موارد مشابه اعلام شده است

نیتریک اکساید که به نام نیتروژن اکساید نیز نامیده می شود در حقیقت فرمول شیمیایی مونواکسید نیتروژن بوده و به صورت اختصاری نمایش داده می شود در اصل نوعی رادیکال آزاد است ودر علم ودر صنعت شیمی از آن استفاده های متعدد می گردد این مولکول در اصل پایه و اساس اغلب مولکول هایی است که امروزه آن ها را به عنوان مکمل های پمپاژ خون می شناسید ومورد استفاده قرار می دهید

تائورین

نتیجه تصویری برای عکس تائورین

یک آمینواسید است

تائوریندر کنار کافئین بسیار استفاده میشود و در بهترین مکمل های غذایی هم که با درصد بالایی از کافئین تولید شده اند تائورین وجود دارد ، وجود این آمینواسید با ارزش در کنار کافئین موجب میشود تا از آسیب های مغذی جلوگیری شود و از کم شدن حافظه که بر اساس مصرف زیاد کافئین بوجود می آید جلوگیری شود .

تائورین با کراتین یک ویژگی مشترک دارد و باعث میشود تا میزان احتباس آب در عضلات بیشتر شود به همین دلیل در طول دوره مصرف آن افزایش حجم عضلات برای کشتی گیران انجام می دهند ، رخ میدهد. اما این تنها دلیل استفاده از تائورین در مکمل های آمینواسید و کافیین نیست ، تائورین باعث میشود که میزان ریکاوری عضلات و سرعت ریکاوری عضلات هم افزایش یابد پس وجود آن در تمام مکمل های پمپ عضله و نیروزا هم اهمیت دارد چون این مکمل ها باعث میشوند تا تخریب بافت های عضله بیشتر صورت بگیرد و همین دلیل موجب احتیاج بدن به عمل ریکاوری عضلات باشد .

تائورین در سیر ، تخم مرغ ، پنیر ، گوشت قرمز (گوشت گاو) موجود میباشد و در مکمل های غذایی هم اغلب یافت میشود.مکمل های غذایی که ترکیبی از آمینواسید ها هستند و مکمل های نیروزا و مکمل های ریکاوری عضلات معمولاً ازتائورین در ترکیب خود استفاده می کنند اما بعضی از کمپانی ها که تعداد آنها کم است مکمل های قرصی یا پودری با ترکیب 100% تائورین هم تولید کرده اند که هم برای کشتی گیران استفاده میشود و هم برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی .

تئورین دارو نیست و یک آمینواسید با منبع طبیعی است و توسط کمتر دکتری برای بیماران تجویز میشود اما هدف از استفاده تائوریندر پزشکی کمک رسانی به بیماران قلبی که نیاز به ورزش دارند و در طول روز به یک محرک برای آسان شدن فعالیت های ورزشی دارند و از مکمل انرژی زا و پمپ های عضله نمی توانند استفاده کنند تجویز می گردد .

تائورین در ورزش تا 1000 میلی گرم در یک وعده و برای افراد عادی بین 250 تا 500 میلی گرم با تجویز پزشک استفاده میشود.

1- کودکان و افراد زیر 18 سال از مصرف تائورین منع میشوند .

2- بیماران قلبی حتماً باید با تجویز پزشک از این آمینو استفاده کنند .

3- در نوشابه های انرژی زا مانند ردبول و هایپ هم ازتائورین استفاده شده است .

آمپول کافئین

نتیجه تصویری برای عکس آمپول کافئین

کافئین به صورت مستقیم بر روی عضلات به وسیله افزایش ترشح یک یون کلسیم عمل می کند که به صورت انقباض عضلانی قدرتمندتر و تولید نیروی بیشتر بوسیله عضلات می شود.آدنوزین ترکیبی است که منجر به کند شدن فعالیت نرون می شود، اما کافئین در واقع مانع از فعالیت این گیرنده های می شود که با این کار در واقع منجر به افزایش تمرکز می شود و این به معنای تمرکز بیشتر و قدرتمندی طی تمرینات می شود که همه کشتی گیران می توانند از آن بهره مند شوند.

کافئین، اسیدهای چرب انبار شده ای را فعال می کند که بعنوان سوخت به جای گلیکوژن مورد استفاده قرار می گیرد. به این معنا که با کافئین، بدن شما بهتر می تواند به تحمل شدت تمرین مبادرت ورزد. بدین صورت برای پایان رساندن سوخت، زمان طولانی تری در اختیار داریم و چربی بیشتری را بدین نحو می سوزانیم و در نتیجه در این حالت انرژی بیشتری به منظور بیشتر تمرین کردن داریم تا عضله بسازیم و یک نرخ بالاتر در مورد چربی سوزی داشته باشیم.

آدنوزین از آزادسازی چربی جلوگیری می کند و باعث افزایش ذخیره چربی می شود که کافئین مانع از این عمل می شود و فرآیند ذخیره سازی را وارونه می کند.

از آنجایی که کافئین یک محرک است، لذا ممکن است اشخاص نسبت به آن به صورت متفاوتی پاسخ دهند و باید دوز مورد نظر را که دارای بهترین نتایج باشد پیدا کنند. پژوهشگران مصرف 200 الی 400 میلی گرم از آن را 45 دقیقه قبل از تمرین توصیه می کنند. وقتی با شکم خالی خورده می شود، تأثیرات آن زودتر نمودار می شود و شدیدتر از وقتی است که با غذا خورده می شود (ممکن است خوردن آن با شکم خالی، سبب ناراحتی های گوارشی شود

ال کارنیتین

نتیجه تصویری برای عکس ال کارنیتین

ال کارنیتین بدن را در تولید انرژی یاری می کند، این انرژی از تبدیل چربی ها بدست می آید و در اختیار اندام هایی مانند قلب، مغز و عضلات قرار می گیرد. به همین جهت تصور می شود مصرف مکمل های غذایی ال کارنیتین باعث افزایش انرژی و کاهش چربی های بدن می گردد.

ال کارنیتین اسید آمینه ای است که بطور طبیعی در بدن توسط کبد و کلیه ها و از دو اسید آمینه لیزین و متیونین ساخته شده و سپس به سایر اندام ها مانند قلب، مغز و عضلات منتقل و در آنجا ذخیره می شود. در بدن مردان مقداری ال کارنیتین در اسپرم آنان نیز ذخیره می گردد. ال کارنیتین در برخی از مواد غذایی خصوصا گوشت قرمز و به مقدار کمتر در انواع ماهی نیز وجود دارد.

ال کارنیتین کمک به خروج مواد سمی و مازاد حاصله از متابولیزم در مینوکندری می کند بویژه موادی که از تبدیل چربی ها به انرژی باقی می مانند و با این مکانیزم باعث افزایش سلامت قلب و کبد می گردد.

ال کارنیتین به شکل مکمل غذایی و در دوزهای گوناگون 250، 500، 1000 میلیگرم و غیره تولید و عرضه می شود. افرادی که دچار ازدیاد وزن، چربی خون،کلسترول و یا تری گلیسرید بالا نمی باشند نیازی به مصرف مکمل های ال کارنیتین ندارند.

در کنار رژیم غذایی ال کارنیتین می تواند کمک به کاهش وزن نماید و سبب می شود در دوره کاهش وزن بیشتر از میزان چربی های بدن کاسته شود و نه حجم عضلات.

ال کارنیتین بویژه زمانی که با مکمل های امگا 3 مصرف شود تاثیر قابل توجهی بر سوزان چربی ها و کاهش وزن خواهد داشت.

ال کارنیتین کمک به تولید انرژی و ATP در بدن می کند، مصرف مکمل های ال کارنیتین همراه با ویتامین های گروه ب باعث افزایش انرژی و سرعت متابولیزم بدن می گردد و برای افرادی که دچار خستگی زودرس و مزمن می باشند می تواند مفید واقع شود.

بسیاری از پزشکان برای افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا می باشند مکمل های ال کارنیتین تجویز می کنند و ظاهرا روز به روز بر پزشکان طرفدار ال کارنیتین افزوده می شود.

استفاده از مکمل های ال کارنیتین باعث افزایش خون رسانی به قلب و توان بدنی افرادی می شود که دچار گرفتگی رگ های قلب بوده و در کنار آن باعث کاهش علائمی از قبیل تنگی نفس، درد در قفسه سینه نیز می گردد.

مصرف ال کارنیتین در افرادی که دچار سکته قلبی شده اند از شانس سکته دوم می کاهد.

از آنجا که بخشی از کارنیتین در کلیه ها ساخته می شود بعضی از بیماران کلیوی ممکن است با کمبود آن مواجه شوند و مصرف مکمل های ال کارنیتین زیر نظر پزشک برای این افراد مفید خواهد بود.

مکمل های ال کارنیتین باعث بهبود عملکرد مغز شده و در افراد مبتلا به آلزایمر نیز از روند پیشرفت و علائم این بیماری می کاهد.

یکی از مکمل های محبوب و متداول در بین کشتی گیران ال کارنیتین است. کسانی که قصد کاهش وزن و افزایش استقامت در مسابقه را دارند
مصرف ال کارنیتین قبل از تمرین باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت عضلات و افزایش توان تمرینی کشتی گیران می گردد.

افراد زیر 18 سال، نباید از مکمل های ال کارنیتین استفاده کنند.

بعضی از افراد ممکن است با مصرف ال کارنیتین عوارضی مانند نفخ معده، حالات تهوع، دل پیچده، سردرد، تپش قلب و غیره را تجربه کنند که در این صورت باید مصرف آنرا قطع کنند

اگر به فشارخون، مشکلاتی کبدی، کلیوی، دیابت و غیره مبتلا می باشید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

ال کارنیتین ممکن است باعث مهار تولید هورمون های غده تیروئید گردد و افراد مبتلا به کم کاری تیروئید نباید از آن استفاده کنند.

دوز معمول و استاندارد برای افراد بالغ 500 الی 1500 میلیگرم در روز بوده که بهتر است آنرا در 2 یا 3 نوبت مجزا مصرف کنید. بهتر است مکمل های ال کارنیتین را بین وعده های غذایی و با شکم خالی همراه با مایعات کافی مصرف نمایید.