شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

فریدون حیدرنژاد

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی جوانان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، بخشنامه و شرایط این رقابت ها به شرح زیر است:

الف- اوزان و شرایط سنی مسابقات :

1) مسابقات در رشته کشتی آزاد و فرنگی و در اوزان 50-55-60-66-74-84-96-120کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

2) کشتی گیران متولد 10/10/1378 لغایت 12/10/1375 مجاز به شرکت در این مسابقات خواهند بود.

3) کشتی گیران متولد 11/10/1378 لغایت 10/10/1379(یک سال کوچکتر) با رضایت نامه محضری ولی و گواهی پزشکی می توانند در این مسابقات شرکت نمایند.

ب- نفرات واجد شرایط شرکت در این مسابقات :

1) کشتی گیران مجاز به شرکت در این رقابت ها، بر اساس مفاد "فرآیند انتخاب تیم‌های ملی کشتی کشور در سال فنی 96-95" متعاقبا معرفی خواهند شد.

2) کلیه هیات های کشتی استان های سراسر کشور بایستی طبق جدول ذیل نسبت به معرفی مربیان و سرپرستان تیم های ذیربط اقدام نمایند.

ج- مدارک لازم :

1) اصل شناسنامه و کارت ملی

2) کارت بیمه ورزشی سال 1396

3) معرفی نامه هیات کشتی استان

4) پیرو بخشنامه شماره 3907/264مورخ 03/08/1395، ارائه مدارک ثبت نام دریافت کارت ملی کشتی الزامی بوده و در غیر اینصورت از شرکت کشتی گیران جلوگیری خواهد شد.

د- سایر موارد :

1) اسکان و تغذیه تیم ها، از شام مورخه 16/01/1396 لغایت صبحانه مورخه 19/01/1396، از سوی ستاد اجرایی برگزاری مسابقات فدراسیون کشتی تامین و تدارک دیده خواهد شد.

2) حضور کلیه مربیان هریک از رشته­ها در کلینیک مربیگری الزامی بوده و از فعالیت مربیانی که در این کلینیک حضور نداشته باشند در کنار تشک به عنوان کوچینک جلوگیری بعمل خواهد آمد.

3) کلیه استانها به منظور دریافت آیدی کارت می باید نسبت به تهیه یک جدول از اطلاعات اعضای تیم های خود(طبق جدول ذیل) در یک فایلWord و ارسال آن حداکثر تا تاریخ 09/01/1396 به پست الکترونیکی فدراسیون(به آدرسkoshti.iran@gmail.com) اقدام نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت از پذیرش کشتی­گیران و صدور کارت شناسایی آنها، جلوگیری خواهد شد.

4) کلیه سرپرستان تیم های شرکت کننده در این رقابت ها موظفند مدارک کشتی­ گیران شرکت کننده را از ساعت 14:00 لغایت 17:00 روز 16/01/96 جهت کنترل و ثبت نام به دبیرخانه فنی مسابقات تحویل نمایند.

کشتی آزاد

نتیجه تصویری برای عکس کشتی آزاد

کشتی آزاد یکی از روش‌های کشتی گرفتن است که در سراسر دنیا تمرین می‌شود و به همراه کشتی فرنگی یکی از دو سبک کشتی است که در بازی‌های المپیک برگزار می‌شود.

در کشتی آزاد همچون کشتی کچ و کشتی فرنگی هدف اصلی چسباندن شانه حریف بر تشک است که به پیروزی فوری (ضربه فنی) منجر می‌شود و برخلاف کشتی فرنگی کشتی‌گیران اجازه گرفتن پای حریف و استفاده از پای خود را دارند.

مسابقات کشتی آزاد ازالمپیک 1904 وارد المپیک شد و ازالمپیک 2004 رقابت‌های این رشته در بخش زنان نیز برگزار می‌شود.

بر اساس مقررات بین‌المللی هرگونه گرفتن، ضربه زدن و پرتاب کردن ملایم حریف مجاز است. اما هر نوع گرفتنی که زندگی یا سلامتی اعضای حریف را به خطر بیندازد مانند گرفتن گلو ممنوع است. همچنین استفاده از لگد، مشت، کله زدن و گرفتن دوبنده ممنوع است.

- کشتی در دو زمان ۳ دقیقه‌ای برگزار می‌شود.

- شمارش امتیازات به صورت مجموع هر دو زمان خواهد بود.

- خاک کردن ۲ امتیاز دارد. بیرون رفتن حریف از تشک و پوئن- اخطار تنها یک امتیاز خواهد داشت.

- در کشتی آزاد وقتی امتیاز فنی یک کشتی‌گیر در هر تایم و یا مجموع به اختلاف ۱۰ برسد، کشتی بلافاصله قطع و برنده اعلام خواهد شد.

- آشنا شدن شانه‌ها با تشک، ضربه فنی محسوب می‌شود.

- در کشتی آزاد، تذکر کم‌کاری مانند کشتی فرنگی نیست. اولین تذکر کم‌کاری از سوی داور به صورت هشدار زبانی اعلام می‌شود. در اعلام تذکر دوم یک اخطار به کشتی‌گیر کم‌کار (کشتی‌گیری که قبلاً تذکر دریافت کرده) داده می‌شود و کشتی گیران ۳۰ ثانیه فرصت دارند فعال شوند، اگر کشتی‌گیری موفق به کسب امتیاز نشود، آن کشتی‌گیری که اخطار دریافت کرده، یک امتیاز و اخطار نیز جریمه می‌شود.

- در کشتی آزاد، اگر در پایان دو دقیقه از هر تایم کشتی گیران امتیازی نگیرند، داور به کشتی‌گیر کم کارتر اخطار می‌دهد که در این شرایط کشتی‌گیر کم‌کار ۳۰ ثانیه فرصت دارد امتیاز بگیرد وگر نه یک امتیاز به حریفش داده می‌شود.

- نقض قانون منجر به گرفتن اخطار به کشتی‌گیر می‌شود و سه اخطار کشتی‌گیر را از ادامه مسابقه محروم می‌کند. در هنگام نقض شدید مقررات کشتی‌گیر را می‌توان بی‌درنگ از مسابقه اخراج کرد.

- مسابقات می‌بایست روی تشک کشتی که حداقل ۱۰ متر قطر دارد برگزار شود.

نتیجه تصویری برای عکس کشتی زنان برهنه

در اوایل و میانه قرن بیستم کشتی بانوان یک شکل قرص و محکم به خودش گرفت و تلاش شد تا به عنوان یک پدیده در سرگرمی مطرح شود. در ابتدای این ورزش برای بانوان قدری حرکات و مسابقات سطح پایینی داشت و فساد زیادی را به همراه داشت. البته اگر این سطح پایین و فساد و مسائل دیگر تابع این امر را درنظر نگیریم می شد در میان بانوان خوب در آن مسابقات کسانی را یافت که در بهترین سبک خود و حرفه ای بوده اند.

پس از گذشت زمان کشتی بانوان به دو دسته اساسی تقسیم شد. دسته اول به سمت کشتی ای رفت که این روزها به عنوان کشتی کج آن را می شناسیم و دسته دیگر به سمت کشتی آزاد رفت که امروز هم رقابت های آن را در دنیا شاهد هستیم. کشتی آزاد کنونی از رقابت های المپیک پیشین به صورت کاملاً حرفه ای پیگیری شد و بانوان دنیا روز به روز در این ورزش قدرتمندتر و حرفه ای تر می شوند و تلاش می کنند تا ورزش خودشان را مانند کشتی مردان به دنیا عرضه کنند

کشتی فرنگی

نتیجه تصویری برای عکس کشتی فرنگی

کشتی فرنگی یکی از سبک‌های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ میلادی درفرانسه ابداع شد و هرچند نام گِرِکو-رومن (یونانی-رومی) برای آن برگزیده شد، اما پیش از قرن نوزدهم تمرین نمی‌شد، چراکه کشتی یونانی‌ها و رومی‌های قدیم بیشتر به کشتی آزادشباهت داشت

در کشتی فرنگی استفاده از پا برای به زمین زدن حریف و گرفتن پائین کمر ممنوع است و بقیه مقررات آن مشابه کشتی آزاد دیگر سبک المپیکی کشتی است. این رشته در تمام ادوار المپیک به جز المپیک 1900پاریس والمپیک 1904 لس آنجلس برگزار شده‌است. کشتی فرنگی در المپیک فقط در بخش مردان برگزار می‌شود

بر اساس مقررات بین‌المللی هرگونه گرفتن، ضربه زدن و پرتاب کردن ملایم حریف مجاز است. اما هر نوع گرفتنی که زندگی یا سلامتی اعضای حریف را به خطر بیندازد مانند گرفتن گلو ممنوع است. همچنین استفاده از لگد، مشت، کله زدن و گرفتن دوبنده ممنوع است.

کشتی در دو زمان ۳ دقیقه‌ای برگزار می‌شود.

شمارش امتیازات به صورت مجموع هر دو زمان خواهد بود

مسابقات می‌بایست روی تشک کشتی که حداقل ۱۰ متر قطر دارد برگزار شود

پروژه دوست خوبم دکتر ادریس طالبی

کشتی گیر جدیدی در حال ساخت است.

شروع پروژه : 1396/01/02

پایان پروژه : یک هفته قبل از شروع مسابقات

موارد لازم برای شروع پروژه:

۱ - مربی

۲ - کشتی گیر

۳ - سالن برای تمرین

۴ - وزنه و دوی برای تمرین

۵ - تایم تمرین دو جلسه در روز

قطعا این 5 مورد در دسترس اکثر کشتی گیران هست و میتونند به طور مستمر تمریناتشون رو شروع کنند.

نکات مهم برای پیشرفت:

۱ - انگیزه

۲ - استعداد

۳ - تلاش

۴ - کوشش

۵ - امیدواری

۷ - نگاه مثبت

۸ - خواستن

۹ - سختی کشیدن

۱۰ - عرق ریختن

۱۱ - تحمل داشتن

۱۲ - صبور بودن

۱۳ - اطاعت کردن

۱۴ - شکایت نکردن

۱۵ - انضباط داشتن

۱۶ - شرکت کردن مستمر در تمرینات

۱۷ - یاد گرفتن

۱۸ - دوست داشتن

۱۹ - علاقه داشتن

۲۰ - عاشق بودن

شاید موارد زیاد هم باشه اما مهم ترین نکته پیشرفت کردن جز این 20 مورد نیست.

مهمترین نکته پیشرفت کردن برنامه ریزی داشتن است.

موفق باشین

ارادتمند ادریس طالبی

قابل توجه شاگردات سالن تختی

به علت تعمیرات اساسی توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل سالن کشتی استادیوم تختی ازتاریخ 15 فروردین ماه سال 1396 تا 15 اردیبهشت تعطیل خواهد شد لذا برای ادامه تمرینات تا تاریخ یادشده برنامه ریزی شده است که حضورا در جلسات تمرین تا 15 فروردین اعلام خواهد شد. در ضمن تمرینات از تاریخ شنبه 5 فرودین راس ساعت شش آغاز خواهدشد.در ضمن کارت بیمه امسال یادتون نره.بدون بیمه تمرین امکان پذیر نیست