نتیجه تصویری برای عکس کمر درد

کمر دردی که تنها به مدت شش هفته به طول بیانجامد، به عنوان کمر درد شدید (حاد) شناخته می شود. این  کمر درد به شکل های سوزش، کوفتگی، تیر کشیدن، تیز یا کند، واضح یا مبهم احساس می شود. شدت این کمر درد ممکن از میزان خفیف تا سطح شدید در نوسان باشد. همچنین، کمر درد شدید حتی بر نواحی لگن و ران و قسمت باسن بیمار تأثیر گذار استورزش برای کمر درد بی شک یکی از بهترین روش ها برای بهبود کمر درد است.

کمر  درد می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد و یا آسیب خاصی باشد اما در اغلب اوقات بدون مشخص بودن منشأ دقیقی ایجاد می شود.افزایش بیش از حد گودی کمر میتواند یکی دیگر از ععل کمر درد باشد که فورا باید موارد ایمنی را برای درمان گودی کمر انجام داد تا در اینده دچار مشکلات بدی برای سلامت خود نشویم. در برخی از موارد درد پایین کمر به صورت ناگهانی ایجاد می شود و یا به صورت تدریجی گسترش پیدا می کند.

افراد مبتلا به قوس کمر اغلب دارای گودی آشکار در ناحیه کمر خود هستند. هنگامی که به این افراد از پهلو نگاه می شود، کمر آنها شکل حرف سی (C) را دارد. علاوه بر این، افراد دچار گودی کمر دارای ظاهری می باشند که به نظر می رسد شکم و باسن آنها به یکدیگر چسبیده است. ساده ترین راه برای کنترل و از بین بردن گودی کمر ، دراز کشیدن به پشت بر روی یک سطح سخت است. در این حالت شما باید بتوانید انگشتان دست خود را در زیر کمر فرو کنید و پس از وارد کردن انگشتان، فضای زیر کمر تقریباً بطور کامل پر شود. در صورتی که فرددچار گودی کمر باشد، پس از فرو کردن انگشتان دست در زیر ناحیه کمر، بین دست و کمر فضای اضافی وجود خواهد داشت.

درد شروع شونده از کمر یا باسن که در امتداد مسیر عصب سیاتیک رو به پایین در پشت ران تا پایین پا پخش میشود میتواند درد کمر را افزایش دهد. 80درصد انسان ها حداقل یک بار کمر درد شدید را در طول زندگی خود تجربه کرده اند. هر دوره ای از زندگی که در نظر بگیرید 15 درصد افراد دچارکمر درد شدید شده اند. به این ترتیب علایم کمر درد شدید و دیسک کمر به عنوان بخشی از تجربیات زندگی افراد در نظر گرفته می شود. که می توان با استفاده از فیزیوتراپی و ورزش کمر دردبه درمان و بهبودی آن کمک کرد.

علائم و نشانه ها

کمر درد شدید تا حدودی خطرناک می باشدعلائم کمر درد عمدتاَ چندان مشکل ساز و خطرناک نمی باشند. اگر دیسکی از کمر آسیب دیده باشد و حتی پاره شده باشد ممکن است بدون عمل جراحی بهبود  یابد. این نوع از کمر درد به ندرت به خاطر فرآیند های خطرناکی همچون، شکستگی استخوان و شکستگی مهره کمر، عفونت و یا سرطان به وجود می آید. کمر درد شدید در افراد بالای 50 سال، افراد با سابقه سرطان، یا تب شدید، در افراد دیابتی، مصرف کنندگان مشروبات الکی و دارو های کورتیکواستروئیدها، همچنین افراد دارای پوکی استخوان بسیار شایع است.  انواع شکستگی مهره ستون فقرات وجود دارند که در ادامه می خوانید:

شکستگی crush یا له شدن و خورد شدن مهره : در این نوع شکستگه در تمامی مهره شکستگی ایجاد می شود و نه فقط لبه جلویی مهره .

شکستگی burst یا شکستگی انفجاری و فروپاشی مهره : در این نوع شکستگی ، کاهش ارتفاع
ادامه مطلب ...طبقه بندی: بیماریهای مرتبط با ورزش کشتی،
آسیب دیدگی ها در ورزش کشتی و درمان آن،
بزرگترین آسیب در رشته کشتی (قطع نخاع)،

تعداد بازدید مطلب : 14

[ پنجشنبه 10 خرداد 1397 ] [ 3:54 بعد از ظهر ] [ فریدون حیدرنژاد ]