نتیجه تصویری برای عکس دوبنده کشتی

لباس‌هایی از جنس کتان مناسب کشتی نیست. این نوع لباس‌ها به جای کمک به جریان هوا، رطوبت ناشی از تعریق را به خود می‌گیرند و سنگین می‌شوند. در نتیجه هنگام کشتی گرفتن احساس سرما خواهید کرد. دوبنده های از جنس پلی‌استر، الاستان و پلی آمید مناسب‌تر است.در طول ورزش جریان خون افزایش یافته و عروق گشادتر می‌شود و عضلات متورم‌تر هستند. پوشیدن دوبنده  خیلی چسبناک توصیه نمی‌شود زیرا لباسی که در حالت عادی به پوستتان چسبیده در هنگام ورزش تنگ می‌شود و اصطکاک بین پارچه و لباس باعث التهاب و ناراحتی‌های پوستی خواهد شد.هرگز دوبنده های گشاد به تن نکنید زیرا این نوع دوبنده ها جلوی دست و پایتان را می‌گیرند و مانع از انجام درست تمرینات می‌شوند.برای انجام تمرینات کشتی کفش نرم مناسب‌تر از کفش‌های کلاسیک است. انتخاب کفش مناسب و بعد لباس زیر و بعددوبنده مناسب در اولویت قرار دارد.دوبنده کشتی باید از جنسی باشد که جریان هوا به راحتی در آن عبور کند.اگر زیاد عرق می‌کنیددوبنده یا لباس ورزشی در بازار موجود است که آنتی‌باکتریال بوده و بوی بد عرق را از بین می‌برند. قبل از خرید لباس ورزشی حتما آن را پرو کنید تا از راحت بودن و سهولت حرکت اندام‌ها در آن مطمئن شوید.

لباس مناسب برای کشتی

لباسی که بیش از حد گشاد نباشد از جنس پنبه یا پلی‌استر
 شلوارک یا شورت پاچه‌دار
 یک تیشرت تنگ که البته خیلی چسبان نباشد..
 در زمستان یک پیراهن آستین بلند از جنس پلی‌استر
 جوراب برای پیشگیری از بروز تاول در پا
 ژاکت ورزشی
کفش مناسب پیاده‌روی

شستشوی لباس‌ پس از ورزش

بیشتر کشتی گیران که به باشگاه‌ه می‌روند، یک دست لباس مخصوص دارند که هر بار برای کشتی می‌روند، آن را می‌پوشند و بعد از اتمام تمرین، آن را در می‌آوردند و تا می‌کنند تا در جلسه بعدی به تن کنند. کم پیش می‌آید که فردی با اتمام تمرینات و برگشتن به خانه لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازد. متاسفانه نشستن لباس‌ها بعد از هر بار ورزش به شدت برای سلامت مضر است.

۱) عفونت قارچی پوست: اگر مستعد ابتلا به قارچ‌های پوستی بوده‌اید، حتما بعد از هر بار ورزش لباس‌هایتان را بشویید. ورزش و کشیده شدن لباس به ناحیه‌ای که قبلا درگیر بیماری قارچی بوده است باعث تحریک ناحیه می‌شود و زمینه را برای عود مشکل فراهم می‌کند.

لباس مرطوب محیط مناسبی برای رشد قارچ است و نواحی ضعیف‌تر پوست که قبلا دچار قارچ شده به سادگی با پوشیدن مجدد لباس آلوده دچار قارچ می‌شود.

۲) اگزما: در طول ورزش، پوست در تماس مرتب با لباس است و کشیده شدن پارچه روی پوست حساس باعث بروز اصطکاک و خراشیدگی می‌شود و باکتری‌ها به سادگی وارد پوست می‌شوند. اگر مستعد ابتلا به اگزما هستید بعد از کار که روی پوست مملو از آلودگی است برای تمرین نروید. قبل از ورزش دوش بگیرید و لباس تمیز تن کنید و بعد از ورزش نیز لباس‌ها و پوستتان را حتما بشویید.

۳) التهاب پوست: تاول‌های پوستی و التهاب همیشه ناشی از سایش نیست. گاهی وجود باکتری‌هایی که در محیطی مرطوب مثل کفش رشد می‌کنند می‌تواند زمینه‌ساز بروز تاول و التهاب مخصوصا در پاها شود.

۴) افت ایمنی: وقتی مرتبا لباس‌های آلوده تن می‌کنید، توان بدن در مقابله با باکتری‌ها کاهش پیدا می‌کند و سیستم ایمنی ضعیف می‌شود. در نتیجه، راحت‌تر به سرماخوردگی و بیماری‌های دیگر، از جمله بیماری‌های پوستی، دچار می‌شوید.

۵) بدبویی عرق: عرق به‌خودی‌خود بویی نمی‌دهد اما وقتی لباس‌هایتان مملو از باکتری باشد این باکتری‌ها به پوستتان منتقل می‌شوند و در ترکیب با عرق بوی بدی ایجاد می‌کنند.

۶) آکنه: باکتری‌ها مولد بروز بیماری هستند و برخی از آنها روی پوست باعث ایجاد جوش می‌شوند.

۷) خارش: تمام باکتری‌هایی که روی پوست می‌نشینند حتی اگر بیماری‌زا نباشند باعث خارش پوستی می‌شوند.

۸) چرب شدن و بروز لک روی لباس: اگر بعد از هر بار ورزش لباس‌هایتان را نشویید، مملو از باکتری و سبوم ترشح‌شده از بدن می‌شوند و بوی ناخوشایندی خواهند گرفت. از سوی دیگر، باکتری و چربی می‌تواند باعث لک شدن و نازیبایی لباس شود

طبقه بندی: برنامه غذای افزایش وزن یک روزه،
قارچ درکشتی وراه مقابله با آن،
بیماریهای مرتبط با ورزش کشتی،
متفرقه،

تعداد بازدید مطلب : 42

[ چهارشنبه 15 آذر 1396 ] [ 11:30 بعد از ظهر ] [ فریدون حیدرنژاد ]