با توجه به سوابق قبلی و نتایج آخرین مسابقه اوپن امسال کاروان بزرگی که متشکل از کشتی گیران اردبیل و تهران و مازندران در قالب تیم منتخب استان اردبیل  اعزام گشته بود با کارنامه ضعیف یک مقام هفتمی و یک مقام هشتمی به کار خود پایان داد.

به چند دلیل تمرینات کشتی آزاد جوانان و بزرگسالان در اردبیل بایست خاتمه یابد.

1- برخی از مربیان برای رده سنی جوانان و بزرگسالان همچون نونهالان اقدام به خرید لباس و کفش و وسایل ورزشی و پول توی جیبی می نمایندو با وعده سرکار گذاشتن آنان در شرکتهای خصوصی آنان را فریب  می دهند . آخر کجای دنیا بااین خریدها کشتی گیرجوانان و بزرگسال به قهرمانی میرسد یا با وعده سرکار گذاشتن.کشتی گیری موفق به قهرمانی می شود که با پول خود و غیرت خود و همت و سخت کوشی بی اندازه قهرمان میشود و الا مثل برخی کشتی گیران پول را از آن مربی گرفته و پا به فرار می گذارند.

2-نبود کشتی گیرجوانان و بزرگسال در سر جلسه تمرینات هر وزن حداقل به تعداد سه نفر که در وزن های سنگین یک نفر بیشتر پیدا نمی شود . واگر پیدا شود فقط یک نفر است که با بقیه در یک سطح نیست.(منظورم قهرمان کشور با مبتدی است)

3- ندادن تمرین سخت مخصوص جوانان و بزرگسالان برای کشتی گیران از طرف مربی مربوطه  به منظور آماده کردن آنان برای مسابقات بزرگ. این مطلب در اردبیل جا نیافتاده و تمرینات جوانان و بزرگسالان غیر اصولی و شبیه پیرمردان بالای هفتادساله می باشد.

4-استفاده از کشتی گیران غیربومی  که نه از غیر بومی های تراز اول بلکه از غیر بومی های  باسطح کشتی ضعیف و ناچیز

5-عدم اطلاعات مربیان از تغذیه و بدنسازی و مکمل کشتی گیران جوانان و بزرگسال توسط مربی که حتی اسم و زمان استفاده را بلد نیست و تنها با شنیدن اسم یک دارو از نحو استفاده و بارگیری غافل است. وخود نیز اصلا در یک دوره نبوده و طمع و شرایط دوره را نچشیده است.

6-همه چیز را نمی شود با پول خرید منجمله قهرمانی را مربی محترم باید با سخت کوشی و تمرین طاقت فرسا و اصولی نسبت به پرورش قهرمانان اقدام کند نه با دزدی شاگردان  و یا دزدی برنامه دیگران که نمی داند برنامه در چه سطحی برای چی نوشته شده است که با جمع آوری برنامه های دیگر مربیان به همه  ادای نوشتن برنامه را د ارد. که این کار حکم تقلب را دارد.

7- با وعدهای دادن به اعزام به مسابقات کشوری که نمی شود قهرمان داد. یا شرکت کشتی گیر در مسابقات کشوری که در دور اول حذف می شوند ساخت قهرمان امکان پذیر نیست.

8- متاسفانه هیچ کشتی گیری برای مسابقات کشوری در این استان به اوج نمی رسند و این از وظایف مربی است که متاسفانه مربی خود نمیداند و اصلا به فکر اوج نیست. و خود نیز طمع به اوج رسیدن را نچشیده است  و فشارهای روحی و روانی و جسمی به اوج رسیدن و خطرات ناشی از این دوره را نمیداند چطور راه اوج را بلد خواهد بود .فقط به سیاهی لشکر شاگردان فکر می کند و به اینکه در شهر به او بگویند او مربی کشتی و مربی منتخب استان است .

9-برای تبلیغات خود اقدام به دروغگویی  و وعده دروغ قهرمانی یا بهتر بگم وعده سرخرمن  به همه میدهند .که ثمره آن در مسابقات با حذف کشتی گیر در دور اول مشخص می شود.

10- مربی که کشتی گیران را با التماس و هزار زنگ و اس ام اس و پول دادن به سر جلسه تمرین بکشد کلاسش بی قهرمان می ماند. فقط سیاهی لشگر میسازد هر کسی را که نباید تمرین کشتی داد

11- یکی دیگر از علل ناتوانی کشتی گیران در کسب نتیجه شرکت تمامی آنان در مسابقات پهلوانی است که تمرینات پهلوانی به هیچ وجه جوابگوی کسب نتیجه در مسابقات سنگین کشتی آزاد نخواهد بود

12-کشتی گیران جوانان وبزرگسال بایست با یکدوره منظم برنامه های سخت تمرینی و بدنسازی و تغذیه مکمل و اصولی همراه با حریفهای تمرینی عالی و با غیرت و توانایی خود و مربیان آگاه به همه موارد تمرین کنندو در این  راه با هزینه خودشان و برنامه ریزی وقت تمرین و دوری از هر گونه خلاف و بازیگوشی و تفریح حتی در زمان تعطیلات به تمرین پرداخته تا موفق شوند والا بخدا عمر گرانمایه خودشان را تلف خواهند کرد. 

طبقه بندی: خبر جدید،
مسابقات اوپن،
نتایج مسابقات ،
چه نوع اشخاص به درد کشتی نمی خورن؟،
عوض کردن مربی،
مطالب مهم از کشتی،
مربی،

تعداد بازدید مطلب : 76

[ چهارشنبه 13 دی 1396 ] [ 10:38 بعد از ظهر ] [ فریدون حیدرنژاد ]