بهزاد حبیب زاده، درباره تبعیض میان مربیان استان اردبیل اظهار کرد: در هیأت کشتی استان اردبیل تبعیض بسیاری میان مربیان وجود دارد و این امر قابل قبول نیست.

وی افزود: مربیان سازنده در هیأت کشتی هیچ جایگاهی ندارند و کشتی‌گیران با استعدادی که زیر نظر دیگر مربیان پرورش می یابند به مربیان نور چشم هیأت تحویل داده می شوند؛ از این رو، انگیزه فعالیت میان بیشتر مربیان نمانده است.

حبیب زاده عنوان کرد: جابجایی کشتی‌گیر از سالن تمرین خود به تمرین دیگران، سبب بروز اختلافات عمیقی میان مربیان استان شده است.

وی درباره سردرگمی کشتی‌گیران استان گفت: پس از برگزاری مسابقات استانی، نفرات اول تا سوم به اردو دعوت می‌شوند و زمانی که  اردو پایان  می یابد، حرف‌هایی به کشتی‌گیران می‌زنند که دیگر در سالن تمرین خود حاضر نمی‌شوند؛ که این موضوع، به نوعی سبب سردرگمی کشتی‌گیران استان شده است.

این مربی و کارشناس کشتی که سبک های نوینی را برای شاگردان خود به ارمغان داشته است، در ادامه ابراز داشت: درهیأت کشتی استان اتاق فکری وجود ندارد که بتوان از نظرات افراد صاحب نظر و روسای هیأت همچون آقایان گرمرودی، حبیبی و نعمتی مقدم -که برای کشتی استان زحمت‌ کشیده‌اند- بهره گرفت.

وی افزود: مسابقات کشتی نونهالان و خردسالان باید سبک و سیاق جشنواره را داشته باشد، درحالی‌که در هیأت کشتی این استان بسیار ساده و بی روح  برگزار می شود.

حبیب زاده گفت: مکان رقابت‌های کشتی برای ورزشکاران مهم است. در شرایطی که در خانه کشتی اردبیل بیشتر مسابقات با ظرفیت 200 تماشاگر برگزار می‌شود، مدیرکل ورزش و جوانان استان  گفته‌اند در خانه کشتی برگزار نشود.

وی درباره نتایج تیمی کشتی اردبیل اظهار داشت: روزنامه خاصی در اردبیل نتایج کشتی را به‌گونه‌ای انعکاس می‌دهد که گویی کشتی اردبیل در حال پیشرفت است، در صورتی که از نظر من واقعیت چنین نیست.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی پایه گفت: در مسابقات کشوری، در رده‌بندی تیمی، ردیف خردسالان و نونهالان رتبه ی سیزدهم را کسب کرده است؛ نوجوانان،گروه الف، پنجم و در جوانان، گروه ب، تیم ما سوم شد. من این نتایج را مناسب ظرفیت های موجود نمی دانم، اما اخبار را به شکلی انعکاس می‌دهند که گویی کشتی اردبیل در حال پیشرفت بوده است.

حبیب زاده یادآور شد: من با نوآوری و آموزش شیوه های نوین سازندگی می‌کنم تا خود و استعدادهای نهفته در کشتی‌گیران منطقه را نشان دهم و به اردوهای تیم ملی دعوت شویم.  مربیان سازنده بی هیچ چشم‌داشتی زحمت می‌کشند، از این رو شایسته نیست نادیده گرفته شوند.

وی در پایان درباره کشتی‌گیران اعزامی به مسابقات بین‌المللی جام یادگار امام (ره) گفت: برای این دسته از مسابقات، یک کشتی گیر از شهرستان پارس‌آباد و سه تن دیگر از اردبیل دعوت شدند. تحقیق کنید ببینید چه کسی این کشتی‌گیران را آماده ی مسابقه کرده است و سود و افتخار آن با کیست.

طبقه بندی: متفرقه،

تعداد بازدید مطلب : 2

[ يکشنبه ] [ 12:54 ] [ فریدون حیدرنژاد ]

این تصویر دکل مخابرات در یک متری سالن کشتی مرحوم سیدحاتمی( استادیوم تختی) شهرستان اردبیل است . اینجا روزانه چندین هزار نفر خردسال و نونهال و نوجوان و جوان و بزرگسال برای ورزش و عدم ابتلا به سرطان به سالن مراجعه و ورزش می کنند .نمیدانم آیا اینها از عواقب این دکل که چسپیده به سالن خبر دارند یا نه؟آیا مسئولین آگاهانه این دکل را چسپانده اند به سالن یا نه؟ مسئول کی هست؟ ما که روزانه چند ساعت در سالن هستیم در هر جلسه به سردرد مبتلا می شویم. آیا هدف ورزش ابتلا به سرطان است یا سالم سازی ؟؟؟؟؟

اینجا به عوارض این دکل ها می پردازیم

برای آنتن دهی مناسب تلفن های همراه در بسیاری از نقاط شهر، دکل های مخصوص تلفن همراه راه اندازی شده است. وظیفه اصلی این دکل ها، انتشار امواج الکترومغناطیسی تلفن های همراه می باشد که گفته می شود تا حدود 4 کیلومتر انتشار پیدا می کنند. شواهد علمی نشان می دهد که دکل های مخصوص تلفن همراه با انتشار این امواج، حتی در مقادیر کم، خطری جدی و مهم برای سلامتی انسان ها محسوب می شوند.

تاثیر دکل های تلفن همراه بر حافظه

در یک تحقیق، اثرات عصبی-رفتاری ساکنین اطراف دکل های تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفت که نتایج نشان داد امواج الکترومغناطیسی فرکانس های رادیویی  (RFR) بر روی توانایی حافظه تاثیر می گذارد. طبق این تحقیق از 85 درصد افرادی که در معرض این امواج بودند، حدود 28 درصد دچار تغییر حافظه شدند و مشکلات عصبی را گزارش کردند.

تحقیق دیگری نشان داد، 270 مرد و 260 زن که در فاصله 100 متری از این دکل ها زندگی می کردند، دچار مشکلات حافظه شده بودند

تاثیر دکل های تلفن همراه بر اعصاب

بر اساس تحقیقی که در مجله نوروتوکسیکولوژی منتشر شد، مشخص شد که 5/23 درصد افراد در معرض تابش امواج دکل های موبایل، به سردرد و مشکلات خواب دچار شده بودند. 7/21 درصد افراد از افسردگی رنج می بردند و 8/18 درصد به سرگیجهمبتلا شدند. ولی گروهی که در معرض تابش این امواج قرار نگرفتند، کمتر از نیمی از این علایم را داشتند

بر اساس تحقیقی دیگر مشخص شد که افراد با فاصله 300 متری از دکل های مخصوص تلفن همراه به مشکلاتی مانند خستگی، سردرد و مشکلات خواب دچار شدند و افرادی که در فاصله 100 متری از این دکل ها زندگی می کردند علاوه بر مشکلات حافظه به مشکلاتی مانند تحریک پذیری، افسردگی، سرگیجه و کاهش میل جنسی مبتلا شدند

همچنین مشخص شد مشکلاتی مانند سردرد، حالت تهوع، کاهش اشتها، مشکلات خواب، افسردگی، اختلالات بینایی و احساس ناراحتی در زنان بیشتر بود.

اداره غذا و دارو (FDA) گزارش کرده است که تابش امواج الکترومغناطیسی تلفن های همراه دمای بدن را بالا می برد و منجر به آسیب های بافتی بدن می شود. چشم ها و بیضه ها، مهم ترین اندام هایی هستند که بیشترین آسیب پذیری را به دلیل افزایش دمای بدن خواهند داشت

حساسیت های شدید ناشی از امواج الکترومغناطیسی

به گفته سازمان بهداشت جهانی برخی افراد از بیماری افزایش حساسیت به امواج الکترومغناطیس رنج می برند. بنا بر توصیه سازمان بهداشت جهانی، این گروه از افراد باید کار و زندگی خود را در نزدیکی این مناطق رها کنند و محل سکونت خود را تغییر دهند

افرادی که حساسیت شدید نسبت به این امواج دارند، علایم زیر را تجربه خواهند کرد

قرمزی پوست، سوزن سوزن شدن پا و یا سوزش آن، خستگی، عدم توانایی در تمرکز ذهنی، سرگیجه، حالت تهوع، تپش قلب و اختلالات گوارشی

تداخل امواج الکترومغناطیسی دکل های تلفن همراه با برخی وسایل پزشکی

به گفته اداره غذا و دارو، امواج الکترومغناطیسی با برخی دستگاه های پزشکی تداخل پیدا می کنند؛ مثلا گزارش شده است دستگاهی که برای تنظیم ضربان قلب در قفسه سینه کار گذاشته می شود، در اثر تداخل با امواج الکترومغناطیسی، دچار مشکل می شود.

لذا به بیماران قلبی توصیه می شود از گذاشتن تلفن همراه در نزدیکی قفسه سینه خود خودداری کنند (مثل جیب پیراهن). 

سرطان ناشی از امواج الکترومغناطیسی

نگرانی درباره بروز سرطان در اثر انتشار امواج الکترومغناطیسی وجود دارد، زیرا کارشناسان معتقدند انرژی این امواج به حدی قوی هستند که می توانند DNA سلول ها را تخریب کنند و منجر به سرطان شوند. علاوه بر این می توانند منجر به تخریب و آسیب بافت های انسانی شوند.

 

مطالعه ای توسط دکتر BRUCE HOCKING  در استرالیا انجام شد. این تحقیق بر روی گروهی از کودکان که در نزدیکی دکل های امواج الکترومغناطیسی بودند انجام گرفت. نتایج این مطالعه حاکی از آن بود که میزان سرطان خون در کودکانی که نزدیک این دکل ها زندگی می کردند، دو برابر کودکانی بود که در نزدیکی دکل ها نبودند.

 

آسیب DNA

مطالعات انجام گرفته حاکی از آسیب DNA  و تخریب بافت ناشی از دکل های تلفن همراه می باشد. این مطالعات ارتباط امواج این دکل ها با بیماری هایی مانند سرطان، تومور مغزی، آلزایمر و افسردگی  را نیز بیان می دارد

بیماری های ویبرو اکوستیک

محققی به نام MARIA ALVEZ PERIERA ادعا می کند که دکل های تلفن همراه می تواند موجب بیماری ویبرواکوستیک در افراد ساکن نزدیک به آن می شود. قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس پایین می تواند منجر به این بیماری با علایمی ماننددرد مفاصل، نوسانات خلقی و سوء هاضمه شود

سایر مشکلات و بیماری های ناشی از دکل های تلفن همراه

در سال 2007 طی تحقیقی، مقادیر سروتونین و ملاتونین 25 فرد شرکت‌کننده در این طرح تحقیقاتی اندازه گیری شد و با میزان این هورمون ها، حدود پنج ماه پس از فعال شدن دکل های تلفن همراه مقایسه شد. میزان هر دو هورمون پس از فعال شدن دکل مخصوص تلفن همراه غیر طبیعی شد.

این نتیجه می تواند بیان کننده ارتباط احتمالی بین نصب دکل های تلفن همراه با مشکلاتی از جمله سردرد، اختلالات خواب، بی اشتهایی، مشکلات حافظه، اضطراب و افسردگی باشد.

طبقه بندی: متفرقه،

تعداد بازدید مطلب : 8

[ چهارشنبه ] [ 21:45 ] [ فریدون حیدرنژاد ]