نتیجه تصویری برای عکس بدنسازی کشتی گیران

۱مواد قندی نظیر قند ، شکر ، خرما و … در حد متعادل مصرف کنید.

۲- چربی و روغن غذاها در حد متعادل باشد . مصرف لبنیات  پرچرب ضروری نمی باشد. به حرف هایی که گفته می شود  غذای چرب بخورید تا چاق شوید توجه نکنید.

۳- خرده خواری افزایش وزن را سرعت می دهد. حتما در طی روز از مواد غذایی نظیر نان سوخاری ، نان خشک ، میوه ها، خشک بار و … به مقدار مناسب مصرف کنید.

۴اگر اشتها به غذا نداشته اید به تدریج با افزایش اشتها ، غذای خود را افزایش دهید .

۵- هرچند که ورزش کردن همیشه مفید است ولی گاهی ورزش های شدید باعث می شود شما وزنتان افزایش پیدا نکند و در حالتی که به آن تجزیه عضلانی گفته می شود بعلت نرسیدن مواد غذایی به مقدار لازم از وزن و حجم عضلات شما کم شود.

مثلا : برخی افراد برای اینکه افزایش وزن دارا باشند به باشگاه بدنسازی می روند، بعد فکر می کنند چون دارند مثلا ۵۰ هزار تومان شهریه می دهند باید تمام روزهای هفته را برای ورزش به باشگاه بدنسازی بیایند و از تمام وسایل باشگاه استفاده کنند و همین تفکر مانعی می شود برای افزایش وزن و حتی شخص لاغر هم می شود.

پس به توصیه های مربی باشگاه و برنامه های ورزشی او توجه کنید و فکر نکنید با شما دشمنی دارد که می گوید 3 روز در هفته تمرین  انجام بدهید.

نکته : انجام نرمش سبک و دراز و نشست از بروز چاقی موضعی در دوران افزایش وزن جلوگیری می کند. پس خانم هایی که قصد باشگاه رفتن ندارند می تواند از این نرمش ها و حرکات برای پیشگیری چربی دور پهلو و شکم استفاده کنند.

۶ استرس و اضطراب در افراد مستعد سبب لاغری می شود. بنابراین از موقعیت های بوجود آورندهاسترس و اضطراب دوری کنید و در صورت نیاز از راهنمایی های مشاوران روانشناس و روانپزشک استفاده کنید .

۷- چنانچه به بیماری های عفونی و انگلی مبتلا می باشید آنها را درمان کنید. این بیماری ها عموما اشتها را کاهش و مصرف انرژی را افزایش می دهند .

۸- اگردندان درد و مشکلات دهان ودندان  دارید حتما هرچه زودتر اقدام کنید و با مراجعه به دندان پزشک  درد خود را درمان کنید تا بتوانید به راحتی غذا میل کنید.

۹- بیماری پرکاری تیوئید  اگرچه اشتها را زیاد می کند اما با افزایش مصرف انرژی موجب لاغری می شود و باید آن را درمان نمود .

۱۰- ازچربیهای ترانس  پرهیز کنید.چربی های ترانس می توانند چربی شکم را افزایش دهند، و در ضمن موجب تولید انسولین ناسالم شوند. از مارگارین، روغن شیرینی، غذاهای بسته بندی شده و گوشت های فرآوری شده دوری کنید.

۱۱- بیشتر پروتئین بخورید. کمبود پروتئین  در رژیم غذایی تان می تواند موجب کاهش توده بدن شود، حتی اگر کالری زیاد دریافت کنید.

۱۲- مهم ترین قدم برای افزایش وزن ، سالم نگه داشتن بدن است. خوردن مواد مغذی سالم، روزانه ورزش کردن و نداشتن استرس نمونه ای کوچک از کارهایی هستند که بدن را سالم نگه می دارند.

۱۳- خوردن خوراک های ناسالم همچون تنقلات مضر ، غذاهای سرخ شده و فست فودها ممکن است راهی آسان برای افزایش وزن باشد ولی سلامت کلی بدنتان دچار مشکل می شود و به مرور زمان ضعف بدنی و مشکلات دیگر به سراغتان می آید.

۱۴- یکی ازدلایل لاغری  کم بود خواب است، نداشتن خواب با کیفیت و عمیق می تواند موجب کاهش وزن شود.

طبقه بندی: تغذیه در ورزش کشتی،

تعداد بازدید مطلب : 6

[ يکشنبه 29 بهمن 1396 ] [ 8:49 قبل از ظهر ] [ فریدون حیدرنژاد ]