نتیجه تصویری برای عکس انسولین قلمی

تزریق خودسرانه انسولین در ورزشکاران بسیار خطرناک و با احتمال خطر مرگ آنی همراه است.


به تازگی خبرهایی مبنی بر تزریق خودسرانه انسولین در باشگاه های کشتی وبدن سازی به منظور عضله سازی منتشر شده است.
تزریق انسولین حتی برای بیماران نیازمند به انسولین باید با مراقبت و کنترل شدید قند و گلوکز خون و زیرنظر پزشکان یا پرستاران آموزش دیده انجام شود.
پزشک یا پرستار هنگام تزریق انسولین مرتب قندخون بیمار را کنترل می کند و از آنجایی که علایم افت قند ناشی از تزریق انسولین را می شناسند، درصورتی که بیمار با افت قند مواجه شود، به سرعت اقدامات لازم را انجام می دهند.
در صورتی که فردی نیاز به انسولین نداشته باشد و انسولین تزریق کند، افت قند پیدا می کند و از آنجایی که بیشتر این افراد علایم افت قند را نمی شناسند، اقدام لازم را انجام نمی دهند و با عوارض متعدد و در صورتی که افت قند شدید باشد با خطر مرگ مواجه می شود.
تزریق انسولین سبب رها شدن قند در سلول ها می شود بنابراین روی متابولیسم چربی ها و پروتئین ها تاثیر می گذارد و در درازمدت سبب چاقی مفرط و عوارض ناشی از چاقی می شود.
افزایش فشار خون، بروز بیماری های قلبی، کلیوی و کبدی، اختلال در میزان چربی های بدن و عملکرد غده پانکراس را از دیگر عوارض تزریق خودسرانه انسولین می باشد.
علایم دیابت

تشنگی مکرر

اگر کسی به طور مکرر احساس تشنگی کند ، پس باید کمی در مورد آن توجه به خرج دهداین احساس ممکن است به دلیل ازدیاد گلوکز در بدن ایجاد شوداگر شخصی بارها در شب بلند شود تا آب بنوشد. آزمایش خون بدهد.

 دفعات مکرر ادرار

این یک علامت اخطار استادرار مکرر به معنی سطح بالای گلوکز در بدن استدفعات کم ادرار در روز نرمال است ولی تعداد بیش از حد آن می تواند نشان دهنده یک مشکل باشد.

بریدگی ها دیر خوب شود

یک بریدگی معمولی بر روی بدن باید در مدت زمان کمی بهبود یابد. اگر شخصی دیابت داشته باشد زمان بهبود بریدگی طولانی خواهد بوداگر بریدگی ، زخم و سوختگی دیر خوب شود باید آزمایش خون دادسطح بالای گلوکز در بدن عملکرد بدن در مبارزه با عفونت را کند می کند.

افزایش یا کاهش وزن

یک شخص دیابتی تمایل به افزایش وزن دارد و دلیل آن کمبود مایعات در بدن استممکن است نوساناتی نیز در کاهش وزن داشته باشد که آن نیز به این دلیل است که بافت ها گلوکز دریافت نمی کنند

دهان خشک

سطح بالای قند در بدن، دهان را تحت تاثیر قرار می دهدو این مورد می تواند منجر به بیماری های لثه و پوسیدگی دندان شوداین یک نشانه طبیعی شخص دیابتی است.

خواب رفتن دست و پا

افزایش سطح قند در بدن به دفعات منجر به مشکلات عصبی می شود. در نتیجه، یک شخص می تواند حس سوزش و خارش در دست ها یا پاها کندسطح بسیار بالای دیابت می تواند منجر به بی حسی و حس سوختگی در دست و بدن شود.

 ضعف و بی حالی

شخصی که دچار دیابت است از ضعف و بی حالی عمومی رنج می برداین مورد می تواند به همراه تاری دید نیز همراه شود.آزمایش خون برای دانستن نوع دیابت به شدت توصیه می شود.

طبقه بندی: بیماریهای مرتبط با ورزش کشتی،
مطالب مهم از کشتی،
تغذیه در ورزش کشتی،
متفرقه،
داروهای انرژی زا،

تعداد بازدید مطلب : 7

[ چهارشنبه 16 خرداد 1397 ] [ 10:21 قبل از ظهر ] [ فریدون حیدرنژاد ]