كشتي ورزش پهلوان هاست در اين ورزش اگر پهلوان نباشي قهرمان نميشوي در كشتي ادب و احترام حرف اول را ميزند ممكن است بعضيا از اين حرفا خنده شان بگيرد كه كشتي وادب مگر همچين چيزي ممكن است ؟؟؟؟؟؟ بلي كشتيگير ها كوه غيرت ادب و مردانگي هستند تعريف از قشرمان نميكنم ولي در هر قشري انسان هايي هستنند كه ان را بد نام ميكنند مگر هركه مسلمان شد نمازش را خواند !!!!!! كشتيگير شدن فاكتور هايي دارد كه هر انساني در وجودش نيست و توانايي انجام ان كار را ندارد

كشتي يعني:

كشتي يعني خستگي

كشتي يعني برد

كشتي يعني باخت

كشتي يعني استرس

كشتي يعني گوش شكسته

كشتي يعني گوش نكردن به كلام هاي الكي ديگران!!!!!

كشتي يعني٩٩٪ علم هوش زكاوت شش دانگ بودن و ١٪ زور بازو

كشتي يعني در حالي كه حريف از بردت ناراحت است پا روي غرورت بگذاري و با او دست بدهي و نوازشش كني تا او هم به اينده اميدوار باشد اين يعني رسم جوان مردي و مهرباني

و در اخر كشتي يعني زندگي كشتي يعني عشق كشتي يعني اينكه اگر مدال طلا ميخواهي طلوع افتاب و غروبش را نبيني

طبقه بندی: مطالب مهم از کشتی،

تعداد بازدید مطلب : 283

[ يکشنبه ] [ 20:23 ] [ فریدون حیدرنژاد ]

Image result for ‫عکس کشتی گیران خردسال‬‎

از دیدگاه سلامت اگر هدف از ورزش ارتقا سلامت عمومی جامعه باشد و از دیدگاه ورزشی اگر حضور طولانی تر ورزشکار و عدم غیبت در میادین ورزشی به علل مختلف از جمله ترس و نگرانی، آسیب و … مورد نظر باشد پرداختن حرفه ای به ورزش در کودکان ونوجوانان تا سن ۱۴ سالگی توصیه نمی شود. زودترین سن برای شروع ورزش سن ۷-۶ سالگی می باشد و قبل از آن باید فعالیت های فیزیکی کودک جنبه بازی داشته باشد و القا کننده مفهوم ورزش نباشد .

پنج سالگی:

نشستن یا ایستادن و بی حرکتی بیش از اندازه (بیش تر از ۵ تا ۱۰ دقیقه) برای کودکان سبب کسالت و خستگی و یا حالات عصبی می شود. فعالیت هایی که برای کودک تنظیم می شود باید به گونه ای باشد که او را به تحرک وادار سازد.دویدن، پریدن ،دوچرخه سواری،فعالیت های موزون همراه با صدای طبل ، سوت، زدن دو چوب بر یکدیگر و یا درصورت امکان استفاده از نوارهای موسیقی مناسب که به هماهنگی اعصاب و عضلات و کنترل و تعادل بیش تر بدن منجر خواهد شد.

آب بازی تحت نظارت و بازی با توپ سبک می تواند بازی های مناسبی باشد. پس از این سن نیز فعالیت ورزشی نباید به یک رشته خاص محدود شود و باید دارای تنوع مناسب از کلیه فعالیت های ورزشی مناسب برای سن و خصوصا ورزش های پایه را شامل شود.

کودکان زیر ۸ سال :

باید در بازی، کشف و یادگیری مهارت هایی که از طریق پرتاب کردن و گرفتن، ضربه زدن به توپ، بالا و پایین پریدن، دویدن و شنا کردن حاصل می شود، کاملا آزادانه رفتار کنند و این مهارت ها را به شادی بخش ترین روش بیاموزند.

٨ تا ۱۰ سالگی :

فعالیت هایی چون پیاده روی، دوهای کوتاه، ژیمناستیک، شنا، تنیس و تنیس روی میز توصیه می شود، کودکان ۸ تا ۱۰ ساله، بسته به میزان رشد خود می توانند در مسابقات سازمان یافته شرکت کنند. (مانند مسابقات داخلی در مدارس)

کودکان کم سال نباید به ورزش هایی بپردازند که موجب اختلال در کار رشد استخوان ها، عضلات و مفاصل آن ها شده یا به این اندام ها صدمه وارد کند. بهترین روش پرداختن به ورزش های متنوعی است که روی یک اندام متمرکز نشده و طولانی هم نباشند. بدن سازی با وزنه قبل از سن بلوغ توصیه نمی شود و پس از آن هم باید همواره تحت نظر مربی انجام گیرد. بهترین حالت در بازی و ورزش کودک زمانی است که او با همسالان یا کودکان هم قد و قواره خود باشد.آن ها هنوز برای توسعه مهارت های خود به کمک نیاز دارند و باید کنار آمدن با ناامیدی و شکست را بیاموزند. فعالیت تخصصی آن ها باید تنها۴۰-۳۰% کل زمان فعالیت ورزشی را تشکیل دهد و بتدریج این میزان افزایش می یابد.

١۱ تا ۱۳ سال:

کودکان و نوجوانان می توانند از رقابت در ورزش لذت ببرند و همچنان به آموختن مهارت های تازه بپردازند.بعضی از کودکان در این گروه سنی استعداد و علاقه خاصی به یک ورزش به خصوص نشان می دهند و می توانند با داشتن مربی در این زمینه بسیار پیشرف نمایند.

این سنین، بهترین زمان برای پرداختن به ورزش های مختلف و انتخاب ورزش مورد علاقه از میان آن هاست. یک مهارت بسیار مهم در این سنین، آموختن رفتار صحیح در زمان بازی، بردن و باختن است. پرداختن به ورزش در این سنین می تواند شامل سفرهایی با تیم ورزشی و فرصت هایی برای رهبری گروه هم باشد. نکته مهم در اینجاست که نباید نوجوان را بیش از حدود آمادگی و توانایی جسمی روحی او به انجام کاری “وادار” کرد. نوجوانانی که به هر دلیل علاقه ای به شرکت در ورزش های رقابتی تیمی ندارند می توانند با راهنمایی مربیان و والدین خود به ورزش هایی چون اسکیت، سوارکاری، دوچرخه سواری و مانند این ها بپردازند.

سنین ۱۵-۱۴ سالگی :

۵۰% فعالیت ورزش برای فعالیت تخصصی در نظر گرفته می شود و در نهایت نیز در سنین جوانی و ورزش بزرگسالان باید همواره ۲۰% فعالیت های ورزشی غیر اختصاصی و فعالیت های عمومی و پایه ورزشی باشد. از دیگر نکات مهم در زمینه ورزش کودکان و نوجوانان شرکت کودک در ورزش های گروهی و در گروه متناسب با کودک از لحاظ سن، جنس و جثه بدنی به صورت توام می باشد.

طبقه بندی: مطالب مهم از کشتی،

تعداد بازدید مطلب : 68

[ دوشنبه ] [ 14:04 ] [ فریدون حیدرنژاد ]