نتیجه تصویری برای عکس خوابیدن

گاهي پيش مي آيد كه عليرغم تلاش و نظم زياد افراد در تست هاي بادي كامپوزيشن از جمله Inbody خود تغييرات محسوسي را مشاهده نمي كنند و گاهي به دقت دستگاه مشكوك مي شوند در حالي كه اشكالي به تكنولوژي وارد نيست و كارشناسان معمولا دلايل زير را بعنوان عدم تغيير در نتايج بادي كامپوزيشن مطرح مي كنند:

١- نداشتن خواب كافي؛ با توجه به اينكه هورمونهاي موثر در تركيبات بدني اعم از هورمون رشد، تستوسترون و كورتيزول با كم خوابي تحت تاثيرات منفي قرار مي گيرد توصيه مي شود هر شب ٧ الي ٨ ساعت خواب كامل داشته باشيد.

٢- استرس زياد از حد؛ بالا بودن سطح استرس موجب افزايش ترشح هورمون كورتيزول مي شود و پيامدش افزايش قطر كمر و افزايش وزن چربي است؛ براي كنترل استرس توصيه مي شود از كلاسهايي مثل يوگا يا مديتيشن استفاده شود.

٣- تمرين زياد و رژيم نادرست؛ خيلي ها در تمرينات ورزشي افراط مي كنند و به فرايند ريكاوري بدن لطمه مي زنند. از طرفي عدم تناسب رژيم هاي غذايي با ميزان فعاليت از ديگر عوامل مخرب تركيب بدني است.

٤- افت و خيز قند خون؛ انتخاب نادرست مواد غذايي بويژه منابع كربوهيدراتي باعث افت و خيز شديد قند خون شده و تعادل هورمون انسولين را برهم مي زند. براي كنترل قند خون نياز به رژيم غذايي اصولي وجود دارد و توصيه مي شود از رژيم هاي خودسرانه اجتناب

 شود.

طبقه بندی: روانشناسی ورزشی،

تعداد بازدید مطلب : 6

[ چهارشنبه ] [ 13:05 ] [ فریدون حیدرنژاد ]

نتیجه تصویری برای عکس تمرین زدگی

زمانی که از لحاظ روانی آمادگی انجام تمرین را ندارید از انجام ان پرهیز کنید چرا که تمرین شدید با وجود خستگی ذهنی احتمال آسیب در ورزشکار را بالا برده گ بازسازی و ریکاوری نیز به کندی صورت می گیرد. از طرفی فاکتورهای التهابی همچون اینترلوکین ها به صورت غیر نر مال در بدن فرد بالا می برد که این امر فرد را مستعد بیماری هایی همچون سرما خوردگی و.. می کند

طبقه بندی: روانشناسی ورزشی،

تعداد بازدید مطلب : 4

[ چهارشنبه ] [ 12:51 ] [ فریدون حیدرنژاد ]