فریدون حیدرنژاد


کارشناس کشتی فرنگی کشور در باره تبعیض بین مربیان اردبیل می گوید

بهزاد حبیب زاده، درباره تبعیض میان مربیان استان اردبیل اظهار کرد: در هیأت کشتی استان اردبیل تبعیض بسیاری میان مربیان وجود دارد و این امر قابل قبول نیست.

وی افزود: مربیان سازنده در هیأت کشتی هیچ جایگاهی ندارند و کشتی‌گیران با استعدادی که زیر نظر دیگر مربیان پرورش می یابند به مربیان نور چشم هیأت تحویل داده می شوند؛ از این رو، انگیزه فعالیت میان بیشتر مربیان نمانده است.

حبیب زاده عنوان کرد: جابجایی کشتی‌گیر از سالن تمرین خود به تمرین دیگران، سبب بروز اختلافات عمیقی میان مربیان استان شده است.

وی درباره سردرگمی کشتی‌گیران استان گفت: پس از برگزاری مسابقات استانی، نفرات اول تا سوم به اردو دعوت می‌شوند و زمانی که  اردو پایان  می یابد، حرف‌هایی به کشتی‌گیران می‌زنند که دیگر در سالن تمرین خود حاضر نمی‌شوند؛ که این موضوع، به نوعی سبب سردرگمی کشتی‌گیران استان شده است.

این مربی و کارشناس کشتی که سبک های نوینی را برای شاگردان خود به ارمغان داشته است، در ادامه ابراز داشت: درهیأت کشتی استان اتاق فکری وجود ندارد که بتوان از نظرات افراد صاحب نظر و روسای هیأت همچون آقایان گرمرودی، حبیبی و نعمتی مقدم -که برای کشتی استان زحمت‌ کشیده‌اند- بهره گرفت.

وی افزود: مسابقات کشتی نونهالان و خردسالان باید سبک و سیاق جشنواره را داشته باشد، درحالی‌که در هیأت کشتی این استان بسیار ساده و بی روح  برگزار می شود.

حبیب زاده گفت: مکان رقابت‌های کشتی برای ورزشکاران مهم است. در شرایطی که در خانه کشتی اردبیل بیشتر مسابقات با ظرفیت 200 تماشاگر برگزار می‌شود، مدیرکل ورزش و جوانان استان  گفته‌اند در خانه کشتی برگزار نشود.

وی درباره نتایج تیمی کشتی اردبیل اظهار داشت: روزنامه خاصی در اردبیل نتایج کشتی را به‌گونه‌ای انعکاس می‌دهد که گویی کشتی اردبیل در حال پیشرفت است، در صورتی که از نظر من واقعیت چنین نیست.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی پایه گفت: در مسابقات کشوری، در رده‌بندی تیمی، ردیف خردسالان و نونهالان رتبه ی سیزدهم را کسب کرده است؛ نوجوانان،گروه الف، پنجم و در جوانان، گروه ب، تیم ما سوم شد. من این نتایج را مناسب ظرفیت های موجود نمی دانم، اما اخبار را به شکلی انعکاس می‌دهند که گویی کشتی اردبیل در حال پیشرفت بوده است.

حبیب زاده یادآور شد: من با نوآوری و آموزش شیوه های نوین سازندگی می‌کنم تا خود و استعدادهای نهفته در کشتی‌گیران منطقه را نشان دهم و به اردوهای تیم ملی دعوت شویم.  مربیان سازنده بی هیچ چشم‌داشتی زحمت می‌کشند، از این رو شایسته نیست نادیده گرفته شوند.

وی در پایان درباره کشتی‌گیران اعزامی به مسابقات بین‌المللی جام یادگار امام (ره) گفت: برای این دسته از مسابقات، یک کشتی گیر از شهرستان پارس‌آباد و سه تن دیگر از اردبیل دعوت شدند. تحقیق کنید ببینید چه کسی این کشتی‌گیران را آماده ی مسابقه کرده است و سود و افتخار آن با کیست.


نتایج مسابقات کشتی آزاد نوجوانان استان اردبیل در سال 1396

مسابقات انتخابی کشتی آزاد و فرنگی رده سنی نوجوانان استان اردبیل امروز به اتمام رسید و نفرات زیر به مقامهای اول تا سوم دست پیدا کردند

42 کیلو کشتی آزاد : میثم بنده امیر مقام اول

46کیلو کشتی آزاد: آرمین بهمنی مقام اول

42 کیلو کشتی فرنگی : مهدی بنده امیر مقام دوم

46 کیلو کشتی فرنگی : ابراهیم چراغی مقام دوم

50 کیلو کشتی آزاد : شاهین صمدی مقام دوم

63کیلو کشتی آزاد : امیرحسین باوفا مقام سوم

69 کیلو کشتی آزاد: پویا امیدی مقام چهارم
ابزار وبمستر